Nohejbal – hodnocení turnaje

Do pátého ročníku nohejbalového přeboru školy trojic (hrálo se 13.října) se přihlásilo nakonec 13 družstev. Družstva byla rozdělena do čtyř skupin, ve kterých se utkala každé s každým. Nejlepší dva týmy postoupily ze skupiny do vyřazovací části turnaje.

Toto bylo tedy rozlosování do skupin

A B C D
M4.Da Sabela M4.Db Duba M3.Ca Kamenický M3.Cb Laštůvka
1.A Kousalík M2.A Tomeček M2.B Holínka ZA Brodecký
3.B Fiala 3.C Kučera M3.B Sudek M4.C Maloň
    3.A Zelenák

Již při samotném zahájení jsem byl velmi mile překvapen tím, že všechna přihlášená družstva dorazila a nikdo to bez omluvy nevypustil. Rovněž počasí nám přálo, bylo sice chladněji, ale nepršelo a později i zasvítilo slunce.

Od prvních zápasů se hrál pěkný nohejbal, zápasy byly hodně vyrovnané a nevyskytlo se žádné družstvo „překopávačů“. O vyrovnanosti svědčí umístění favoritů (M3.C kapitána Laštůvky, M4.D Sabely, M3.B Sudka a M2.B vedených Holínkou) na nepostupových příčkách. Bohužel je však třeba konstatovat, že se mezi hráči neobjevil žádný vyložený nohejbalista, který by ostatní výrazně převyšoval.

V prvním kole vyřazovací části turnaje pak všechny vítězné týmy základních skupin zvládly svá utkání a postoupily do semifinále. Tam pak Zelenákova 3.A po boji podlehla trojici ze ZA kapitána Brodeckého a favorizovaná Tomečkova M2.A jednoznačně nestačila na hráče 1.A s Kousalíkem v čele.

Pro mne byla velkým příjemným překvapením hra družstva třídy 1.A – Kousalík, Nekuža a Brablec, které bez ztráty setu prošlo až do finále. Tam sice lehkovážně jeden vypuštěný set darovali Brodeckého týmu ze ZA, ale další dva sety vyhráli 10:1 a svého soupeře zcela rozložili. Finalisté na snímku – vlevo vítězná 1.A a s míčem nejlepší hráč turnaje Marek Kousalík.