Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno, příspěvková organizace vyhlašuje 3.kolo přijímacího řízení. Kritéria pro přijetí jsou shodná s kritérii pro 2. kolo.


Výsledky přijímacího řízení na š.r. 2017/2018

Uchazeči jsou povinni dle §60g odst. 6) a 7) Školského zákona odevzdat zápisový lístek nejpozději do 10 PRACOVNÍCH DNŮ od zveřejnění výsledků přijímacího řízení.


Kritéria pro přijetí ke studiu na šk. rok 2017/2018 - 3.kolo

Elektřina je COOL – koncert skupiny Šroti, prezentace ČEZ a přednáška Michaela Londesborougha

Poslední předvelikonoční den výuky jsme se sešli v Dělnickém domě v Juliánově. Za podpory skupiny ČEZ jsme si nejdříve poslechli vystoupení skupiny Šroti, která z 68 přihlášených studentských kapel skončila na 2. místě v soutěži Elektrika je cool. Koncert Šrotů, kde na bicí hraje Štěpán Komosný, žák 4. ročníku naší školy, se opravdu vydařil.

Ve druhé části programu jsme shlédli popularizačně naučnou show vědce britského původu Michaela Londesborougha, který žákům poodhalil opravdové „tajemství vědy“. Dozvěděli jsme se v ní zajímavosti o fotosyntéze, koloběhu uhlíku v přírodě, průmyslové revoluci a také dostali základní informace o alternativních zdrojích energie. Michael ukázal zajímavé a efektní pokusy např. s tekutým dusíkem, metanem, ale i s běžnými věcmi jako jsou chipsy, balónky, nebo PET lahev. Velký úspěch slavil také pokus s hořákem ve tvaru trubice, pomocí které Mike publiku dokázal, že zvuk může být vidět. Někteří žáci se do realizace pokusů sami zapojili. Cílem show bylo ukázat, že práce v přírodovědných a technických oborech může být plná nevšedních zážitků. O úspěšnosti show svědčí i to, že Michael byl po jejím ukončení ještě delší dobu v zajetí některých žáků, ale i vyučujících.

Mgr. Dagmar Gallistlová, výchovná poradkyně