Zpráva z cyklokurzu pod Templštýnem

Poprvé jsem se zúčastnil cyklokurzu od 9.5. do 13.5.2016, který každoročně pořádá Honza Váně alias Kouč.

Musím sdělit, že jde o úžasnou akci perfektně připravenou a vedenou Koučem Honzou. Souhlasím s třetím členem našeho týmu Liborem Matouškem, který říkal, že Honza do toho jde celým srdcem – srdcař doslovně.

S klukama to umí a oni to dovedou ocenit. Celá akce proběhla bez sebemenších problémů a v pohodě. Sešla se totiž vynikající parta kluků ze tříd M2B, M3B, N1 a 3B, kteří plnili všechny úkoly iniciativně a s nadšením. Taky jsem jim při závěrečném brífingu potvrdil, že byli nejlepší parta za celou moji bohatou 34letou kariérou plnou brigád-brambory a chmel, exkurzí, výletů a kurzů lyžařských-vodáckých a cyklistických.

Kluci ač z různých tříd a ročníků se k sobě chovali přátelsky – byli s cyklokurzem nadšeni a velkou zásluhu na tom má Kouč Honza, který se jim na plno věnoval od ranního zpívaného budíčku operním hlasem až po večerku po, které kluci zmizeli ve svých chatkách a už jsme je do rána neviděli ani neslyšeli. Každý den jsme jezdili připravené trasy min. 50km (celkem kluci najeli přes 200km) po kulturních památkách a přírodou: Dukovany – Dalešice – Mor. Krumlov-Oslavany. Po návratu do tábora probíhalo sportovní odpoledne: fotbalový zápas druháci Češi proti třeťákům Němci (druháci vyhráli), střelba na terč ze vzduchovky, ping-pong, jízda zručnosti na kole atd. Poslední večer kluci připravili táborák s opékáním špekáčků, zpěvy národních písní a množstvím vtipů. Dále bych chtěl pochválit Libora Matouška – trenéra, který se velmi osvědčil coby šikovný cyklo-servisman.

Za jízdy do Dukovan opravil a zprovoznil porouchané kolo, aby mohl žák pokračovat v jízdě. Počasí nám také přálo. Do čtvrtka svítilo slunce, ve čtvrtek trochu pršelo. Ale klukům to nevadilo a neodradilo od poslední vyjížďky. Kurz skončil a kluci mají na co vzpomínat. Navrhnu třídním učitelům udělit pochvalu žákům a za vzorné chování na cyklokurzu.


Zpracoval a spozdravem Laďa – Masér