Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno, příspěvková organizace vyhlašuje 3.kolo přijímacího řízení. Kritéria pro přijetí jsou shodná s kritérii pro 2. kolo.


Výsledky přijímacího řízení na š.r. 2017/2018

Uchazeči jsou povinni dle §60g odst. 6) a 7) Školského zákona odevzdat zápisový lístek nejpozději do 10 PRACOVNÍCH DNŮ od zveřejnění výsledků přijímacího řízení.


Kritéria pro přijetí ke studiu na šk. rok 2017/2018 - 3.kolo

Vodácký kurs Otava 2017

Po výborných zkušenostech se spoluprací se střední školou z Blanska v minulých letech, jsme v týdnu od 5. do 11. června uspořádali opět společně vodácký kurs. Tentokrát jsme se rozhodli sjet si malebnou řeku Otavu na pomezí západních a jižních Čech..

Z naší školy se této akce zúčastnilo 17 žáků se dvěma učiteli. Po celý týden nás doprovázel autobus s vlekem, takže jednotlivé etapy jsme zdolávali na „lehko“, bez tábornické výzbroje, pouze s náhradním oblečením a peněženkou v soudku.

Na řeku jsme vyjeli ze Sušice a posouvali jsme se každý den o 15 až 20 kilometrů. Navštívili jsme hrad Rabí, kde Žižka přišel o druhé oko, strakonický hrad s muzeem a mohutnou věží Rumpál, mohylu Jana Žižky u Sudoměře a prohlédli si místo, kde se odehrála jedna jeho vítězná bitva.

Noclehy jsme měli předem domluvené ve vlastních stanech ve vodáckých kempech různé úrovně a vybavení v Sušici, Horažďovicích, Katovicích, u známé štěkeňské propusti, kde kdysi rybařil spisovatel Karel Klostermann a poslední noc jsme stanovali na soutoku Otavy a Blanice u „Švejkovi“ Putimi. S jeho bronzovou sochou v životní velikosti jsme se po křtu „otavských vodáků“ také fotili.

Počasí nám přálo, sluníčka bylo hodně a deště málo, vody bylo dostatek a pěkně tekla, jiných vodáků jsme potkali jen několik, nikdo se nezranil a nepříjemnosti se nám vyhýbaly. Celkově se kurs velmi vydařil.

16.6.2017 Mgr. Jan Váně, vedoucí kursu