STOLNÍ TENIS – NAŠE ÚČAST V MĚSTSKÉM STŘEDOŠKOLSKÉM PŘEBORU

Po roční pauze, která byla způsobená nedostatkem kvalitních hráčů schopných reprezentovat naši školu, jsme se letos přihlásili do městského kola středoškolských her ve stolním tenise. Byli jsme vylosováni do skupiny se SPŠ strojní Sokolská, SPŠ stavební Kudelova a Gymnáziem Řečkovice.

Zápasy naší skupiny se odehrály 19.října v tělocvičně SPŠ Kudelova. Proti družstvům obou průmyslových škol, které měly ve svých řadách hráče výkonnostní úrovně, jsme se nedokázali prosadit ani v jednom utkání. Svou roli favoritů pak potvrdila SPŠ stavební Kudelova, která po zásluze tuto skupinu vyhrála a postoupila do finálové části městského přeboru.

Naši chlapci se však postupně rozehrávali a získávali více sebedůvěry. V souboji o třetí místo nakonec zaskočili gymnazisty z Řečkovic, kteří se cítili být proti nám favority. Nejprve naši Ludvík Novák i Tomáš Zajíc ztratili hladce 0:3 svá utkání, pak však Jarda Dostál vybojoval náš první bod po vydřené pětisetové bitvě. Obrat dokonali Zajíc s Dostálem ve čtyřhře, když již ztracený pátý set dokázali otočit neuvěřitelně ze stavu 2:8. Za stavu 2:2 na zápasy podlehl podle očekávání Ludvík Daněk jejich jedničce, ale Dostál i Zajíc pak hladce přehráli své soupeře dvakrát 3:0 a na naše konto připsali rozhodující dvě výhry. 

obr

Naši školu reprezentovali (na snímku zleva) Jaroslav Dostál z M1.B, Tomáš Zajíc z M2.C a Ludvík Novák z M3.D.

Ve škole je ještě několik mladých kvalitních hráčů, kteří by mohli třeba v příštím roce dosáhnout i výraznějšího úspěchu. Je však nutné talent pro tento krásný sport rozvíjet i jinde, než o přestávkách na našich školních betonových stolech.

V Brně 19.10.2010
Mgr.Jan Váně, učitel tělesné výchovy