17. ročník soutěže Autodesk Academia Design 2011

Ve dnech 4. a 5. března 2011 se na Střední průmyslové škole ve Frýdku-Místku se uskutečnil již 17. ročník studentské soutěže Autodesk Academia Design, který získal záštitu MŠMT v rámci programu Podpora soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání.

Této soutěže se mohou zúčastnit studenti a učitelé středních technických škol těchto 3 oborů:

 • kategorie kreslení ve 2D v AutoCADu 2009,
 • ve 3D v Inventoru 2009
 • kategorii učitelské ve 3D v Inventoru 2009.

Pořadatelský tým soutěže, sestavený z pedagogů školy, začal již od září pracovat na přípravě učeben i zázemí pro přibližně 100 soutěžících studentů a jejich pedagogický doprovod. Odvedl nelehkou avšak vzornou práci na přípravě této soutěže.

Ve studentské kategorii 2D kreslení podle vzorových výkresů v AutoCADu 2009 naši školu reprezentoval žák 4. ročníku třídy M4.E Marek Lukl, který byl nominován za základě svého umístění ve školní soutěži. Získal pro naši školu krásné 5. místo v této mezinárodní soutěži, přestože nasazená vysoká laťka úrovně soutěže Autodesk Academia DESIGN 2011 je pro žáky naší školy jen obtížně zdolatelná (8 ks výkresů na 1 hod).

Takto jsme poprvé v historii naší školy získali ocenění, které nás řadí mezi ty školy, které v oblasti digitálních technologií vychovávají studenty schopné kreativně zvládnout náročná zadání a tak zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu práce.

Přínosem naší účasti na této jedinečné mezinárodní soutěži je také možnost seznámit se s úrovní výuky v oblasti digitálních technologií na jiných středních technických školách v české a slovenské republice.

Seznam škol registrovaných na soutěž:

 1. Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace
 2. Střední průmyslová škola technická, Jablonec nad Nisou
 3. Střední škola stavební – HORSTAV, Olomouc
 4. SPŠ sdělovací techniky, Panská, Praha 1
 5. Stredná odborná škola, Bánovce nad Bebravou
 6. Střední průmyslová škola, TRUTNOV
 7. SOŠ a SOU strojírenská a elektrotechnická, Brno
 8. Střední průmyslová škola Jihlava
 9. Střední průmyslová škola strojírenská Plzeň
 10. VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou
 11. Střední průmyslová škola Přerov
 12. VOŠ a SPŠ Strakonice
 13. Střední průmyslová škola Nové Město nad Metují
 14. Střední průmyslová škola strojírenská Vsetín
 15. SPŠ a VOŠ Chomutov
 16. SPŠS, škola hl. m. Prahy, Betlémská
 17. Střední průmyslová škola na Proseku, Praha
 18. Střední průmyslová škola Frýdek-Místek
 19. VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice
 20. Střední průmyslová škola strojnická Olomouc
 21. Střední průmyslová škola Ostrava-Vítkovice
 22. Střední průmyslová škola Teplice
 23. SPŠ stavební Lipníku nad Bečvou
 24. Střední průmyslová škola, Praha 10, Na Třebešíně 2299
 25. Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště
 26. VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Zpracovala: Ing. Laďka Krejčí
Administrátor AAP
Výuka CAD