Hodnocení přeboru školy v odbíjené dvojic

VOLEJBALOVÝ TURNAJ MEZI TŘÍDAMI – DEBLY 31.3.2011

Jelikož mezitřídní volejbalový turnaj šestek měl v tomto školním roce poměrně velký úspěch, uspořádal jsem ještě před jarními soutěžemi v nohejbalu a tenise volejbalový přebor školy dvojic. Do soutěže se nakonec přihlásilo dvanáct družstev z osmi tříd.

Družstva byla nalosována do čtyř základních skupin

SKUPINY

A : 1. M4.C Chýla B 😐 1. M3.C Maloň C : 1. 2.Aa Žůrek D: 1. M1.Ba Dostál
  2. M2.B Junec   2. M2.Ca Burcin   2. 2.B Sedlák   2. M3.Da Sabela
  3. 2.Ab Bojanovský   3. M1.Bb Kerpan   3. M3.Db Šedý   3. M2.Cb Pastucha

Bohužel se opakoval starý nešvar, který provází téměř všechny naše soutěže (bláhově jsem se po posledních dvou domníval, že už to bude za námi), nedostavili se všichni, kteří se (zcela dobrovolně !!!) přihlásili. Bez omluvy tak nedorazila dvojice z 2.A – Bojanovský + Rybníček, svého (na místě čekajicího) spoluhráče rovněž vypekl Pazdera z M1.B.

Ve skupinách se družstva utkala každé s každým a podle pořadí pak byla nasazena do vyřazovací části turnaje. Zde podle předpokladů všichni favorité postupovali až do semifinále.

Tam, pak v souboji dvou deblů ze třídy M3.D, vyřadil Sabela (po chvilkovém zaváhání ve druhém setu) Šedého. Chýla s Hlavinkou z M4.C sice jednoznačně vyhráli první set s dvojicí M2.C Burcin + Rožňovák, ale ve druhém setu se vzpamatovali až za stavu 10:14, využili nepochopitelných chyb mladších soupeřů a postoupili do finále.

Ve finále Chýla s Hlavinkou (M4.C) bez problému vyhráli první set 15:7, ale ve druhém se dopustili několika zbytečných chyb a v závěru setu měli co dělat, aby potvrdili svou roli favorita a Sabelu s Novákem (M3.D) nepustili do třetího setu. Vyhráli 16:14 a po právu získali věcné ceny za první místo v turnaji.

volejbal-deblz Foto: zleva druzí Novák+Sabela M3.D a vítězní Chýla s Hlavinkou M4.C

M4.C – M3.Da 15–7 16–14

Děkuji všem hráčům za bezproblémový průběh turnaje, sportovní vystupování, přiznané tečované míče a budeme se těšit na další sportovní soutěže, které nás, v tomto kvapem končícím školním roku, ještě čekají.