Školní přebor v tenisu

Ve středu 4. května proběhl na našich krásných kurtech další ročník přeboru školy v tenisu. Do turnaje se přihlásilo osm hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin. V nich se utkali každý s každým a podle pořadí ve skupině pak byli nasazeni do vyřazovací části turnaje.

Skupina A:   Skupina B:
Chalupa Jiří M3.C Chvojka David M3.C
Petráš Jakub M1.A Drobílek Patrik 2.B
Slavík Martin M2.B Maloň Tomáš M3.C
Kučera Roman M3.B Němeček Tomáš 2.B
ucastnici

účastníci turnaje 2011

Ve skupině A se omluvil Chalupa, takže ubylo několik zápasů. Zbývajícím třem hráčům stačil první kurt, na dvojce a trojce pak odehrála svá střetnutí skupina B a o postupujicích ze skupin tak bylo rozhodnuto prakticky ve stejném okamžiku. Černý Petr nepostupujicího hráče zbyl na Tomáše Němečka, naopak roli favorita od začátku potvrzoval Tomáš Maloň, který ve třech zápasech ztratil jen jednu hru.

Žádné překvapení se neudálo ani ve vyřazovací části turnaje, jen se asi více čekalo od Romana Kučery, který však po dlouhé herní pauze nestačil na snaživého Davida Chvojku.

Finále bylo opakování souboje ze skupiny spolužáků z M3.C – Davida Chvojky a Tomáše Maloně. Chvojka hrál velmi obětavě, vrhal se za ztracenými míčky, bojoval. Na Maloně však ani přes zvláštní prémi vypsanou pořadatelem nestačil. Za stavu 0:5 měl sice několikrát výhodu, ale nakonec vysněnou jednu hru nezískal a odešel s kanárem.

Tomáš Maloň tedy po zásluze zvítězil a poprvé získal titul přeborníka školy. Bude nás reprezentovat za týden na středoškolském přeboru Brna, jehož jsme tradičně pořadateli. David Chvojka je zatím v roli náhradníka pro tento turnaj.

Turnaj se nakonec přes počáteční nepřízeň počasí vydařil, všichni si dostatečně zahráli a nejlepší si odnesli pěkné věcné ceny věnované sponzorem.

A zde jsou výsledky všech zápasů

Skupina A:    
Kučera – Petráš 9 : 2 – Slavík 9 : 4
Petráš – Slavík 9 : 3  
Skupina B:        
Maloň – Chvojka 9 : 1 – Drobílek 9 : 0 – Němeček 9 : 0
Chvojka – Drobílek 9 . 3 – Němeček 9 : 3  
Drobílek – Němeček 9 : 7      
čtvrtfinále: Petráš – Drobílek 6 : 4 Chvojka – Slavík 6 : 3
semifinále: Maloň – Petráš 6 : 0 Chvojka – Kučera 6 : 3
finále Maloň – Chvojka 6 : 0    
finaliste

oba finalisté (vlevo David Chvojka, vpravo Tomáš Maloň) a pořadatel Mgr.Jan Váně

Děkuji všem za předvedenou hru a sportovní chování.
4.května 2011, Mgr.Jan Váně , organizátor turnaje