PŘEBOR ŠKOLY – FLORBAL 14. 11. 2013

Ve čtvrtek 14. listopadu proběhl již jedenáctý ročník florbalového přeboru naší školy. Počty, které bývaly jako 12 až 17 přihlášených družstev, to už je jen oblast fantazií. Ale i mne překvapilo, že se nakonec zaregistrovalo pouhých 6 týmů jednotlivých tříd. Pohodlnost asi zvítězila nad chutí si zahrát a protáhnout si trochu tělo. Bylo tedy hračkou je rozlosovat do dvou skupin, ve kterých se utkaly každé s každým. Všichni pak postoupili do vyřazovací části turnaje a zde se už rozhodovalo kdo z koho. Prohraný odcházel do školy, vítěz postupoval. A jaké tedy byly výsledky?

ROZLOSOVÁNÍ DO TURNAJE A VÝSLEDKY UTKÁNÍ :

Skupina A : Skupina B:
1. 1.A Pištělák 1. M1.B Tybl
2. M2.A Zaoral 2. 2.C Jarý
3. 3.C Trávníček 3. M3.B Zelinka
A: M2.A – 3.C 13:2, – 1.A 2:4 1.A – 3.C 4:5 1.místo M2.A 2. 1.A 3. 3.C
B: 2.C – M3.B 6:5, – M1.B 8:0 M3.B – M1.B 8:2 1.místo 2.C 2. M3.B 3. M1.B
Čtvrfinále : A2 – B3 = 1.A – M1.B 8 : 3 A3 – B2 = 3.C – M3.B 4 : 6
Semifinále : A1 – B2 = M2.A – M3.B 5 : 5 po prodl. M2.A B1 – A2 = 2.C – 1.A 8 : 6
Finále : M2.A – 2.C 8 . 3  

Skupina A byla trochu vyrovnanější, ale „divokým“ výsledkem 13:2 proti 3.C, si přímý postup do semifinále vybojovala Zaoralova M2.A. Ve skupině B šla dále po dvou jasných výhrách Jarého 2.C. Další družstva se utkala ve čtvrtfinále. 1.A kapitána Pištěláka rozstřílela M1.B 8:3 a Zelinkův tým přetlačil fyzicky vyspělejšího hokejistu Trávníčka z 3.C – 6:4. Semifinálové souboje byly hodně vyrovnané. Jarý nakonec vystřílel postup do finále proti 1.A (8:6), druhý duel se dokonce rozhodoval po remíze 5:5 až v prodloužení (hrálo se ve dvou hráčích na každé straně do vstřelení prvního gólu) – šťastnější byl Zaoralův tým M2.A. Ten kdo ve finále předpokládal, že nejlepší florbalista školy Tomáš Jarý dovede družstvo své třídy k první příčce, byl hodně překvapen. Poločasové skóre 0:5 už nešlo otočit a výběr třídy M2.A, pod taktovkou Roberta Zaorala (dále David Heřman, Radim Hráček, Tomáš Viktorýn a Lukáš Chytil) tak jednoznačně zvítězil 8:3 a obsadil stupínek nejvyšší. První dva týmy dostaly věcné ceny.

finalisté – v modrém vítězná M2.A (foto Váně)

Celý turnaj výborně odpískal Tomáš Škrobálek (ZB). I jemu patří dík za bezproblémový průběh školního přeboru. Po poradě s nejlepším hráčem Tomášem Jarým a rozhodujícím Tomášem Škrobálkem (oba hráči výkonnostního florbalu) jsme z účastníků turnaje nedokázali vybrat tým, který by důstojně reprezentoval naši školu na městském přeboru středních škol (bude hrán v následujících dvou týdnech) a já jsem se tedy rozhodl přihlášku neposlat. Je škoda, že další hráči v jiných třídách nedokázali poskládat třídní družstva (stačili tři spolužáci !) a nepředvedli se. Slušné družstvo jsme mohli mít. Tak třeba za rok ……

Děkuji všem hráčům a rozhodčímu za skvělý průběh turnaje. Nakonec pak pro mne bylo největší odměnou poděkování hráčů třídy 1.A (kteří odcházeli už po prohře v semifinále a dále tedy nepostoupili) za uspořádání turnaje.

14.11.2013 Mgr. Jan Váně, organizátor turnaje