Nohejbal trojic – hodnocení

Ve středu 23. září proběhl již jedenáctý ročník přeboru školy v nohejbalu trojic. Do turnaje se přihlásilo 8 družstev ze sedmi tříd. Bohužel několik tříd přišlo, že si chtějí také zahrát, ale dva dny po uzávěrce přihlášek když už bylo vše rozlosováno. Proto znovu opakuji – čtěte nástěnku u kabinetu tělocvikářů a včas se hlaste do sportovních přeborů školy, kterých je během školního roku pořádáno docela dost.

Osm družstev bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých se utkal každý s každým na dva vítězné sety. Ve vyrovnané skupině A bylo nakonec nejlepší družstvo třídy ZB (kapitán Sojka), na druhém místě skončili hráči z M1.B (Jonáš), třetí „áčko“ z M1.A (Ševčík) a čtvrtí borci z M2.B (Jelínek). Ve skupině B vyhrálo družstvo 2.C (kapitán Indra), druzí skončili hráči M4.A (Zaoral) před třetím týmem M2.A (Havlíček). Úplně propadlo „béčko“ z M1.A (Polyák), kteří se nohejbal přišli teprve učit.

Podle pořadí ve skupinách byla družstva nasazena do vyřazovacích čtvrtfinálových zápasů. Tady už se hrálo kdo z koho, vítěz šel dále, poražení odcházeli do školy. Hráči ZB rychle vyprovodili nejslabší tým Polyáka, Ševčíkova trojice vyřadila Zaoralovu M4.A, tým M2.A (Havlíček)vyřadil družstvo M1.B (Jonáš) a Jelínkova M2.B těsně podlehla hráčům ze 2.C (Indra).

V prvním semifinále překvapivě prohrála favorizovaná nejzkušenější trojice ZB, ve které zejména kapitán Sojka zbytečně vyházel do autu spoustu míčů, s týmem M1.A (výborně hrající Ševčík). Ve druhém semifinále hrál výborně Indra a jeho 2.C přešla do finále přes M2.A. V závěrečném souboji vyhrál tým M1.A první set 10:5 a zdálo se, že je nikdo nezastaví. Bohužel prospali začátek druhého setu a Indra skvěle podával až do pětibodového náskoku. Ten se podařilo postupně umazávat až to bylo 9:9. Indrova 2.C rozhodující bod se štěstím uhrála a šlo se do třetího setu. Ten nakonec opět pouze o jeden bod získal trojice Indra + Tybl + Hochman a 2 .C tak zvítězila v letošním podzimní turnaji nohejbalových trojic. Vítězný tým na fotografi (foto Váně).

Počasí nám přálo, nikdo se nezranil a bylo to takové pěkné nohejbalové dopoledne.

23.9.2015

Mgr. Jan Váně, organizátor turnaje