Tenisový turnaj kantorů

Ve středu 1. června se na našich kurtech uskutečnil již osmnáctý ročník tradičního tenisového setkání učitelů základních a středních škol Brna a okolí.
Po dvouleté covidové pauze, kdy putovní pohár neputoval a stál na pracovním stole posledního vítěze Boba Hřebíčka, jsem očekával větší zájem o jeho zisk.
Několik tradičních hráčů však předem avizovalo svoje zaneprázdnění na různých kurzech a výletech a tak se do turnaje nakonec přihlásilo pouhých 10 tenistů (z toho jedna žena).

Můj systém rozdělení do dvou skupin (každý s každým na jeden set), ze kterých poslední vypadne a ostatní se utkají ve čtvrtfinále se hroutil od samého začátku.
Jeden nový hráč nepřišel vůbec, nová hráčka a ozdoba turnaje musela předčasně odejít a nakonec smutná událost v podobě utržené achilovky jednoho z favoritů podstatně snížila předpokládaný počet zápasů.

Do finále se nakonec probojovali oba předpokládaní favorité – Martin Petržela a Bob Hřebíček.
Kdo očekával vyrovnaný souboj a nakonec výhru Boba (tak jako se stalo v minulých letech již několikrát), ten se nestačil divit.
Nabuzený Martin na jehož straně vícekrát pomohlo několikacentimetrové štěstí v jeho prospěch si konečně splnil svůj sen, vyhrál 6:0 a na putovním poháru bude štítek se jménem Martin PETRŽELA, ZŠ Horní.

Děkuji všem hráčům i přihlížejícím za vytvoření příjemné atmosféry celého turnaje a zraněnému Alešovi  přeji rychlé uzdravení, bezproblémovou rehabilitaci a brzký návrat do školy i ke sportu.

Na podzim při deblech se snad sejdeme v hojnějším počtu.

 Mgr.Jan Váně, organizátor turnaje

     

Další aktuality

Vodácký kurz 2022
Závěrečné zkoušky