Jezdíme COOL

Akce pro žáky prvních ročníků se konala 24.dubna 2019 v areálu Integrované střední školy automobilní v Brně

Veletrh dopravy aneb „Jezdíme COOL“

Akce pro žáky prvních ročníků, kteří se tak jako  každý rok účastnili setkání se zajímavými lidmi, kteří se starají o naši bezpečnost- Policie ČR, hasiči, právní zástupce a zástupci institucí s protidrogovou prevencí.

​​​​​​​Meeting se uskutečnil dne 24.dubna 2019 v 9:00 hodin do 13:00 hodin v areálu Integrované střední školy automobilní v Brně na ul. Křižíkova 106/15.

V tělocvičně nám byly prezentovány nové a zajímavé  věci ,jako třeba bezpečností vesty pro motorkáře, které si mohli kluci vyzkoušet, ukázky záchranných akcí ,naučili nás,jak volat a co dělat,když „se potkáme „s nehodou.

Byli přítomni i ti, které nehody poznamenaly ,např. mladý motorkář bez nohou, který odpovídal na otázky a vysvětloval,jak se chovat na silnicích,abychom neohrožovali sebe a ostatní účastníky provozu.Moderátor,který celý meeting uváděl, rozdával malé dárečky za správné odpovědi nebo za prezentace na podiu.

V areálu školy si žáci mohli prohlédnout nové typy motorek, ve stánku policie vyzkoušet „alkoholové brýle“ nebo otestovat,jak jsme na tom s dopravními znalostmi.

I když nám počasí nepřálo, akce „Jezdíme Cool „ určitě splnila svůj účel.  


                                                      Jana Zemanová, metodik prevence