Poznávací zájezd do Berlína

Pro zdokonalení jazykových znalostí i znalostí evropských reálií připravujeme pro žáky a studenty letos letecký zájezd do Berlína.

Berlín je město plné silných kontrastů. Setkává se tu jak západní tak východní kultura. Berlín dokáže překvapit památkami i moderní architekturou. Hlavním městem Německa Berlín se stal znovu v roce 1991 a patří i k největším městům Evropy. Protéká jím řeka Spréva a leží na severovýchodě u hranic s Polskem. Celková vzdálenost Brno - Berlín činí asi 550 km. Můžeme tam dojet vlakem nebo autobusem a nebo též osobním autem. Na německé straně je cestování těmito prostředky rychlé a pohodlné. Vzhledem k momentální kvalitě naší dálnice D1 je však pro nás jediná volba a to letadlo. Cesta letadlem zabere něco přes hodinu jelikož nová linka není ještě tak známá a využívaná, na některé termíny lze letenku pořídit za překvapivě nízké ceny.

Berlín je také městem kultury a zábavy. Mezi nejvýznamnější památky můžeme zařadit Státní, Německou a Komickou operu, velké množství muzeí a galerií, botanickou zahradu a dvě zoologické zahrady. Někdo třeba neví, že v Berlíně je pro galerie a muzea vyhrazen celý říční ostrov a nebo, že v Berlíně je jedna z největších ZOO v Evropě. Pro posezení a oblíbené procházky je určen Tiergarten, známý především jako místo, kde se každoročně pořádá Love Parade.

Zájemci se předběžně mohou přihlásit v kabinetu 131

Mgr. Miloš Halúzka

Ing. Vladimír Vyhňák