SŠH FLORBAL - OKRESNÍ KOLO

26. listopadu 2019 proběhl přebor brněnských středních škol ve florbalu

SŠH  FLORBAL  -  OKRESNÍ  KOLO

V úterý 26. listopadu jsme hráli v základní skupině letošního florbalového přeboru brněnských středních škol. Byla to již poslední skupina celého turnaje, do kterého se přihlásilo více než 30 chlapeckých družstev. Tolik týmů nehraje okresní kolo v žádném jiném sportu !

Do skupiny jsme byli nalosováni se SZŠ EA z Líšně, Biskupským gymnáziem a SŠ polygrafickou z Jílové. Ačkoliv jsme nepatřili k favoritům, chlapci dokázali zodpovědnou hrou, která vycházela z dobře organizované obrany (skvělý Ondra Lorenc) podpořené výborným brankářem (Martin “Zelí” Zelinka) překvapit všechny své soupeře. Nejprve jsme porazili družstvo z Jílové 4:0, pak zdravotníky z Líšně 10:0. Do posledního zápasu jsme nastupovali proti favoritovi z BIGY a věděli jsme, že nám díky lepšímu skóre stačí remíza. Do poloviny druhého poločasu se hrálo bez branek, což nám vyhovovalo, ale pak poprvé na turnaji Martin Zelinka lovil míček ze své sítě a už se zdálo, že nám postup unikne. Vlci z Trnkové se však ještě několikrát dostali k soupeřově brance a  necelou minutu před koncem jsme dokázali vyrovnat na 1:1 a skupinu vyhrát.

Ve středu jsme tedy pokračovali v semifinálové skupině s vítězi předcházejících skupin - Gymnázia Elgartova, Křenova a tř. Kapitána Jaroše. Vlci  proti svému prvnímu soupeři z Jarošky měli od začátku převahu, byli jsme neustále na míčku, ale jasné šance jsme neproměňovali. V polovině druhého poločasu, po naší první velké chybě, se pak míček dostal do naší sítě a my jsme nakonec byli rádi za vyrovnávající trefu 30 vteřin před koncem.                 A už jsme nastupovali proti Elgartce. Rychle jsme dali gól, neustále jsme útočili a hodně jsme stříleli... Bohužel však neúspěšně a druhý gól jsme stále nemohli dát. Několik minut před koncem nás soupeř zaskočil vyrovnávací brankou. Najednou jsme se polekali, přestali si pomáhat a během dvou minut byl zápas ztracen – 1:4 a sen o vyhrané skupině se rozplynul.    Proti Křence si pak zahráli všichni z lavičky a prohráli jsme  0:4.

​​​​​​​Vlci z Trnkové – zleva nahoře Pavel TETUR (M2.A), Pavel SMISITEL (M3.A), Matěj ČOUPEK (M2.C), Dan ADAM (N1), Matyáš ŠTĚPÁN (M3.A), Lukáš MILOŠ (M4.A), Tomáš ANTOŇŮ (ZA), Filip KLIMEŠ (M3.A), Jiří LAPEŠ (M1.A), Tomáš FIALKA (N2), Ondra LORENC (M4.A), Jindra BURIAN (2.A), sedící  brankář Martin ZELINKA (M2.A), Radek PUČÁLKA (M3.B) a Jan SVOBODA (1.A) – foto Váně

Ve skupině jsme tak obsadili třetí místo a myslím, že s naším výkonem můžeme být spokojeni. Z dva týdny nastoupí naše druhé družstvo (hráči nar. 2002 a mladší) ve Florbal CHALLENGE v bohunické hale.  Držme jim palce.

27. listopadu 2019                                                       Mgr. Jan Váně, vedoucí družstva