TENISOVÝ TURNAJ KANTORŮ

Sedmnáctý ročník tenisového turnaje kantorů

Ve čtvrtek 23. května se na našich kurtech uskutečnil již sedmnáctý ročník tradičního tenisového setkání učitelů základních a středních škol Brna a okolí. Již dopředu bylo jasné, že účast nebude rekordní (hrávalo nás také 25), ale i tak bylo přihlášeno 14 hráčů. Hrozící špatné počasí a další nepředvídatelné okolnosti tento počet snížily na pouhých devět aktivních účastníků.

Osm mužů a jedna dívka bylo rozděleno do dvou skupin, kde se hrálo na jeden set každý s každým. Mírný déšť, který provázel úvodní duely postupně ustal. A když se před čtvrtou hodinou dohrávalo ve skupinách, bylo už pěkné teplo a vyřazovací část turnaje se hrála již za sluníčka.

Do čtvrtfinále bohužel nemohla nastoupit jediná hráčka turnaje, která se při uklouznutí a následném pádu zranila (snad je již Olinka bez dalších následků) a nahradil ji původně nepostupující Petr Hřebačka. V dalších střetnutích postupovali většinou předpokládaní  favorité, pouze trochu nečekaně vypadl Petr Kovač. Luděk Huňáček měl však svůj den, což naznačil již v prvním utkání, ve kterém potrápil Martina Petrželu, a Petra Kovače v souboji „mladíků“ uběhal.

Bob Hřebíček, kterému se letos vyhýbají větší zdravotní komplikace, nakonec ve finále po nádherném souboji zdolal Martina Petrželu a tak se na putovním poháru objeví sedmnáctý štítek a na něm jeho jméno. 

Díky všem, kteří přišli hrát a i těm, kteří přišli hráče podpořit. A na podzim při deblech snad v hojnějším počtu.

                                                      Mgr.Jan Váně SŠSE Trnkova, organizátor turnaje

​​​​​​​