Tenisové debly učitelů

Ve středu 21. září 2022 se na našich tenisových kurtech uskutečnil již třináctý ročník deblového turnaje učitelů středních a základních škol Brna a okolí.

Na turnaj nakonec přišlo sedm párů, které se utkaly každý s každým na jeden set. Většina střetnutí byla velmi vyrovnaná a hrál se moc pěkný tenis. Žádná dvojice nedokázala vyhrát všechna svá střetnutí, a tak o pořadí na prvních místech nakonec rozhodoval poslední duel mezi jediným smíšeným párem Padúchová + Gajdoš proti Kovačovi s Jelínkem. Dvojice K+J by se v případě vyhraného setu radovala i z celkového vítězství. Bohužel tíha důležitosti tohoto zápasu vnesla mezi favorizovanou dvojici drobné neshody a zaváhání, takže nakonec je prohra 4:6 poslala na konečné čtvrté místo.

Putovní pohár pro vítěze si tedy odnesli Martin PETRŽELA s Petrem KOLÁŘEM ze ZŠ Horní, druhá byla Olinka PADÚCHOVÁ z GML s Vítkem GAJDOŠEM ze ZŠ Mutěnická, třetí skončili Bohuslav DOKOUPIL a Ivo ŘEZÁČ ze ZŠ Chrlice.

Martin Petržela tak jako první hráč v historii kantorských turnajů pořádaných naší školou od roku 2001 dosáhl double, když zvítězil i v červnovém klání jednotlivců.     

Počasí se nám vydařilo, nikdo se nezranil, všichni si užili příjemné přátelské atmosféry a těšíme se na další setkání. A třeba nejen u sportu….

Mgr. Jan Váně, organizátor turnaje